Pomoc pielęgniarska w Gdańsku i Gdyni

Pomoc pielęgniarska w domu

Coraz więcej rodzin decyduje się na skorzystanie z pomocy pielęgniarki środowiskowej, która otacza opieką osobę przewlekle chorą, dojeżdżając do jej domu. To rozwiązanie szczególnie korzystne, gdyż pacjent jednocześnie może przebywać w otoczeniu najbliższych mu osób, a rodzina chorego nie musi martwić się wykonywaniem procedur i zabiegów, z którymi najlepiej poradzi sobie specjalista.

Dojazd pielęgniarki do domu przydaje się szczególnie, gdy pacjent przebył trwały uraz wymagający pielęgnacji, dochodzi do siebie po zabiegu chirurgicznym czy z różnych powodów nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować w danym momencie. Nasi specjaliści mają doświadczenie w pracy z obłożnie chorymi pacjentami i poradzą sobie w każdym przypadku. Wysokie kwalifikacje i empatyczne podejście pozwala nam skutecznie opiekować się chorymi – nie tylko cierpiącymi fizycznie, ale również zmagającym się z chorobami psychicznymi czy demencją starczą.

Refundowane domowe wizyty pielęgniarek najczęściej wiążą się z długim oczekiwaniem, poza tym zazwyczaj nie mogą się odbywać tak często, jak wymaga tego stan zdrowia pacjenta. Skorzystanie z prywatnej usługi pielęgniarskiej zapewni opiekę na najwyższym poziomie.

Prywatne usługi pielęgniarskie na wysokim poziomie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Nasza praca to doskonałe połączenie profesjonalnej opieki ze środowiskiem, w którym pacjenci czują się bezpiecznie i komfortowo. Profesjonalna pomoc pozwala najbliższym odetchnąć od codziennej opieki nad ciężko chorą osobą, która bywa trudna oraz bardzo wymagająca fizycznie i psychicznie. Usługi pielęgniarskie wykonujemy ze szczególną dbałością o komfort i bezpieczeństwo pacjenta.

Korzystając z naszych usług, gwarantujesz osobie chorej:

 • Opiekę wykwalifikowanego personelu
 • Dyskrecję i przyjazną atmosferę
 • Indywidualnie opracowany plan opieki
 • Profesjonalny przebieg wszelkich procedur i zabiegów

Dojazd pielęgniarki do domu eliminuje konieczność wizyt w gabinecie zabiegowym, co jest ważne szczególnie w trakcie trwania pandemii. Osoby, dla których groźna może okazać się nawet zwykła infekcja, nie powinny się narażać na kontakt z innymi chorymi w przychodni lekarskiej.

pomoc pielęgniarska gdańsk, gdynia, sopot

Usługi pielęgniarskie wykonywane
w Twoim domu

Opieka domowa obejmuje kompleksową pomoc w zakresie codziennych czynności. Podczas wizyty domowej między innymi:

 • Wykonujemy zastrzyki różnego rodzaju – podskórne, domięśniowe czy dożylne
 • Podłączamy kroplówki – między innymi nawadniające, elektrolitowe i witaminowe – a także wymieniamy wenflony
 • Mierzymy poziom glikemii krwi, temperaturę ciała i ciśnienie tętnicze
 • Zakładamy i wymieniamy cewniki moczowe u kobiet i mężczyzn, a także przeprowadzamy procesy pielęgnacyjne (przemywanie ujścia cewki moczowej, opróżnianie zawartości worków), ze szczególną dbałością o sterylność całego procesu
 • Karmimy przez sondę żołądkową – mamy bogate doświadczenie w podawaniu pokarmu w ten sposób, dzięki czemu proces odbywa się sprawnie i higienicznie, w sposób maksymalnie komfortowy dla pacjenta
 • Pomagamy w pielęgnacji i utrzymaniu higieny skóry wokół stomii i sprzętu stomijnego
 • Wykonujemy lewatywy w sposób sterylny i bezpieczny
 • Zdejmujemy szwy – profesjonalnie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności
 • Stawiamy bańki lekarskie
 • Szybko i bezboleśnie pobieramy materiał do badań laboratoryjnych
 • Składamy wizyty domowe u osób chorych na COVID-19
pielęgniarka do domu

Opieka długoterminowa

Celem opieki długoterminowej jest okresowe lub stałe objęcie pielęgnacją i leczeniem pacjentów, którzy z powodów zdrowotnych nie powinni lub nie są w stanie opuszczać domu, a nie wymagają hospitalizacji. Taki rodzaj świadczeń dotyczy między innymi osób po przebytej diagnozie i procesie leczenia pooperacyjnego, które jednak ze względu na stan zdrowia nie są w stanie samodzielnie funkcjonować w środowisku domowym. Opieka długoterminowa realizowana jest przez pielęgniarkę środowiskową w ścisłej współpracy z lekarzem, który zleca odpowiednie leki i zabiegi .

Opieka paliatywna w domu

Medycyna paliatywna to opieka nad pacjentami w terminalnych stadiach nieuleczalnych chorób. Nie ma ona na celu przywrócenia ich do zdrowia – jej założeniem jest maksymalna poprawa jakości życia chorego, w ostatnim etapie życia, poprzez złagodzenie objawów choroby i uśmierzenie bólu.

Pamiętaj, że jeżeli opieka nad obłożnie chorym bliskim sprawia Ci trudność, nie powinieneś wstydzić się poprosić o pomoc. Powierz pielęgnację chorego w ręce specjalistów, którzy wykażą się pełnym profesjonalizmem oraz wysoce empatycznym podejściem do pacjenta.

Pomoc dla pacjentów na kwarantannie i w izolacji

Pielęgniarka do domu to rozwiązanie doskonałe również dla pacjentów przebywających na kwarantannie lub w izolacji domowej ze względu na chorobę COVID-19 lub kontakt z zarażonym. W tej wyjątkowej sytuacji, gdy nawet rodzina nie może odwiedzić chorego, służymy pomocą w zakresie przeprowadzania codziennych czynności pielęgnacyjnych. Wizyty odbywają się z zachowaniem wszelkich zasad ochrony, tak aby uchronić pacjenta przez kolejną infekcją, ale również w celu zapewnienia bezpieczeństwa pielęgniarce środowiskowej

Prywatna opieka pielęgniarska - cennik usług

Każdy pacjent jest przez nas traktowany indywidualnie, dlatego koszt wizyty ustalany jest podczas konsultacji. Kwota zależna jest od rodzaju i ilości procedur, jakie ma wykonać pielęgniarka środowiskowa, a także od kwalifikacji, jakie musi posiadać specjalista udający się do domu chorego.

W przypadku opieki długoterminowej, koszt zależy od ilości godzin spędzanych z pacjentem w ciągu dnia. Cena ustalana jest w zależności od stanu zdrowia podopiecznego czy dodatkowych wymagań względem opiekuna, których nie obejmuje standardowy zakres usługi. Wykonujemy wizyty w domach  chorych w Gdańsku, Gdyni i Sopocie (Trójmiasto). Współpracujemy z mobilnym serwisem kroplówkom – drdrip.pl.